shot-x
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


... Cs.shot-x.rO...
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Tutorial Spray Logo

In jos 
AutorMesaj
Link
Admin
Admin
Link


Mesaje : 100
Data de înscriere : 22/07/2008
Varsta : 32

Tutorial Spray Logo Empty
MesajSubiect: Tutorial Spray Logo   Tutorial Spray Logo I_icon_minitimeSam Aug 23, 2008 3:19 pm

Tutorial Spray Logo
Am observat ca multa lume nu stie sa-si puna un spraylogo personalizat in CS. Pai ... Cel mai simplu sa iti faci un logo este cu HalfLife Logo Creator !
1.Downloadezi programul de aici si il instalezi.
http://www.box.net/public/e4or8bxjt5 sau http://www.yourfilelink.com/get.php?fid=296805
2.Il deschizi, dai in stanga sus open, alegi o poza si apoi dai autosize.
3.Iar pentru a mai face modificari lucram cu uneltele din dreapta. DE exemplu daca dorim sa facem anumite parti transparente selectam in dreapta jos Transparancy de unde putem regla zoomul pt a lucra mai usor iar apoi selectam ce dorim sa facem transparent si dam "Make transparent". In rest cred ca va dati voi seama ce e cu celelalte unelte big grin
4.Pentru a functiona logo-ul selectam in stanga jos casuta "counter strike" iar apoi save it to si selectam folderul unde va fi salvat.Acum mai dam doar Make WAD si putem iesi din program.
5.Mergem unde am salvat fisierul care se numeste pldecal.wad si ii schimbam numele in tempdecal.wad dam properties si selectam red-only, dupa care il copiem in fisierul cstrike.Cautam custom.hpk si dam delete.
6.Intram in joc si avem logo
Astept reply-uri daca nu ati inteles ceva !
Sus In jos
 
Tutorial Spray Logo
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» TuToRiaL:Tutorial Schimbare Culoare la Cs
» Tutorial Steam buy&install
» TuToRiaL:Amx_who_nou.amxx
» Tutorial pt scapare de lag pe orice srv.
» [TUTORIAL]Server de cs mod POKEMON

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
shot-x :: ShoT-X :: ..::Tutoriale::.. :: ..:::Alte tutoriale:::..-
Mergi direct la: